Technobothnian laboratorioinsinöörit

Technobothniassa on 10 laboratorioinsinööriä jotka ovat yhteislaskutettu kaikissa kolmessa oppilaitoksessa ja he toimivat yhteyshenkilönä omalla laboratorioalueellaan.

Epäselvissä kohdissa ota yhteyttä Technobothnian koordinaattoriin, Anna Kietziin

Technobothnian laboratorioinsinöörit

SÄHKÖTEKNIIKKA

Markku Suistala, laboratorioinsinööri, sähkötekniikka puh +358 207 663 508,

GSM +358 40 011 3948 markku.suistala@vamk.fi

 

AUTOMAATIOTEKNIIKKA

Veikko Kemppainen, laboratorioinsinööri, automaatiotekniikka puh +358 207 663 352,

GSM +358 40 565 0313 veikko.kemppainen@vamk.fi

 

KONETEKNIIKKA

Osku Hirvonen, projekti-insinööri, konetekniikka puh +358 207 663 336,

GSM +358 40 720 1217 osku.hirvonen@vamk.fi

 

TIETOTEKNIIKKA

Ari Urpiola, laboratorioinsinööri, tietotekniikka puh +358 207 663 434,

GSM +358 40 579 3935 ari.urpiola@vamk.fi

Lisätietoja tietotekniikan, robottilaboratoriosta

 

YMPÄRISTÖTEKNIIKKA

Eija Iivari, laboratorioanalyytikko, ympäristötekniikka puh +358 207 663 605,

GSM +358 40 487 3710 eija.iivari@vamk.fi

 

RAKENNUSTEKNIIKKA

Petter Forth, laboratorioinsinööri, rakennustekniikka puh +358 6 328 5661,

GSM +358 44 780 5661 petter.forth@novia.fi

 

AUTO- JA ENERGIATEKNIIKKA

Lars Backlund, laboratorioinsinööri, kone- ja tuotantotekniikka puh +358 6 328 5671 

lars.backlund@novia.fi

 

PROCESSIAUTOMAATIO

Hans Lindén, laboratorioinsinööri, Sähkötekniikka puh +358 6 328 5556,

GSM +358 50 595 4366 hans.linden@novia.fi

 

TIETO- JA TIETOLIIKENNETEKNIIKKA

Juha Miettinen, laboratorioinsinööri, tieto- ja tietoliikennetekniikka puh +358 29 449 8299  juha.miettinen@uva.fi

 

SÄHKÖ- JA ENERGIATEKNIIKKA

Henrik Tarkkanen, laboratorioinsinööri, Sähkö- ja energiatekniikka puh +358 29 449 8388, henrik.tarkkanen@uva.fi